Aktuální harmonogram výzev pro podnikatele

Ministerstvo průmyslu a obchodu 28. 3. 2023 zveřejnilo nejnovější harmonogram dotačních výzev OP TAK. Podívejte se na výběr nejzajímavějších dotací, které jsou letos pro podnikatele připraveny.
Divinova

Veronika Divinová

29. 3. 2023
fotky-web-11-1

OP TAK je Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. Jedná se o stěžejní program dotační podpory pro podnikatele, který spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Podpora je určena především malým a středním podnikům s místem realizace na území České republiky s výjimkou hlavního města Prahy.

 

Dne 28. března 2023 MPO vydalo nejnovější aktualizaci harmonogramu OP TAK pro rok 2023 a my pro vás vybrali ty nejzajímavější dotační výzvy.

DIGITALIZUJTE PODNIK

Dne 3. 7. 2023 bude spuštěn příjem žádostí ve výzvě Digitální podnik. Jedná se o dotaci ve výši až 60 % pro podniky všech velikostí. Podporována je například digitální transformace podniku, pořízení robotických strojů, automatizace procesů, vnitropodniková konektivita nebo investice do kyberbezpečnosti.

ZÍSKEJTE CERTIFIKACI NA VÝROBKY, SYSTÉMY NEBO PROCESY

Získejte až 50% dotaci na získání certifikátů potřebných pro podnikání a průmysl, díky kterým budete konkurenceschopnější. Již 17. 4. 2023 se pro vás otevírá příjem žádostí ve výzvě Poradenství, která je určena malým a středním podnikům.

VYVÍJEJTE A INOVUJTE

V roce 2023 čeká na podniky bohatá podpora v oblasti výzkumu a vývoje. Tu lze čerpat v rámci programu Potenciál (začátek příjmu žádostí od 1. 6. 2023) ve výši až 50 % na vytvoření nebo rozšíření zázemí pro výzkum a vývoj. Dále v programu Aplikace (začátek příjmu žádostí ve čtvrtém kvartálu 2023) lze získat až 85% podporu na mzdy, materiály a ostatní náklady spojené s realizací průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje.

Zjistit, jak získané výsledky z výzkumu a vývoje využít v praxi pro rozvoj vašeho podniku, lze s podporou až 70 % ve výzvě Proof of Concept (začátek příjmu žádostí od 15. 7. 2023) a nastartovat inovování vašich stávajících produktů, služeb nebo procesů můžete s dotací až 60 % ve výzvě Inovace (začátek příjmu žádostí ve čtvrtém kvartálu 2023).

TIP: Čas hraje často tu nejdůležitější roli v rozhodování o úspěšnosti vaší dotační žádosti. Nečekejte proto na vyhlášení vybrané dotační výzvy a začněte s přípravou již nyní.

Zajímají vás i další dotační příležitosti pro podnikatele? Chcete dotaci opravdu získat, a ne to pouze zkusit? Naši specialisté pro vás získávají dotace již více než 10 let a rádi pomůžou i vám.

Chcete být i nadále v obraze? Sledujte nás.

MÁM ZÁJEM O DOTAČNÍ PORADENSTVÍ

Vyplňte formulář a my se vám co nejdříve ozveme zpět. 

    *povinné pole

    Přejít nahoru