GRANTEX ani letos nechyběl na největší zemědělské akci roku

Pojďme se ohlédnout za několika dny strávenými na Mezinárodním agrosalonu ZEMĚ ŽIVITELKA v Českých Budějovicích, které se tento rok zúčastnilo neuvěřitelných 111 886 návštěvníků.

Vlastimil Franek

11. 9. 2023
MicrosoftTeams-image (28)

Již 49. ročník tradiční zemědělské akce, která v Česku ani na Slovensku nemá obdoby, se uskutečnil ve dnech 24. – 29. srpna 2023. Vysoká návštěvnost vypovídá o tom, že se v žádném případě nejedná pouze o událost určenou odborné veřejnosti. Naopak Země živitelka je natolik pestrá a rozsáhlá akce, kterou si oblíbily i rodiny s dětmi.

 

Letošní téma Země živitelky byla udržitelnost, která zahrnovala oblasti jako precizní zemědělství, environmentální význam zemědělství nebo sociální zemědělství. Pro návštěvníky byly připraveny přednášky, novinky ze široké škály zemědělských oborů, ale také prezentace českých potravin nebo výstava zemědělské techniky. Samozřejmě nechyběl ani bohatý doprovodný program.

 

JSME MOC RÁDI, ŽE I GRANTEX AGRO MOHL BÝT TĚCHTO DNÍ SOUČÁSTÍ.

 

Velmi nás překvapil vysokým počtem vystavovatelů nejenom ze zemědělství, ale i z lesnictví, obnovitelných zdrojů energetiky – vlastně jsme mohli být součástí komplexní prezentace zemědělství od jeho historie až po současné trendy, včetně novinek v oblasti výzkumu a vzdělávání.

 

Děkujeme všem, kteří nás navštívili v expozici Agrární komory České republiky. S mnoha z vás jsme měli příležitost detailně projít projektové či investiční záměry a najít nejlepší kombinaci dotačních příležitostí pro váš projekt.

 

Hlavním tématem mezi zemědělci byly právě probíhající intervence s dotací až 60 %. Společné diskuse nad intervencemi potvrdily náš předpoklad, že bude i letos o tuto dotační podporu velký zájem. Věříme však, že právě zemědělství je oblast, kde taková podpora dává smysl, jelikož může našim zemědělcům, kteří denně tvrdě pracují na polích, významně usnadnit jejich práci, a tím podpořit vyšší podíl kvalitních a lokálních potravin v českých domácnostech.

 

FOTOGALERIE

Mezinárodní agrosalon Země živitelka opět ukázal své nesporné kvality a již nyní se na vás těšíme v dalších ročnících.

Chcete být i nadále v obraze? Sledujte nás.

Vlastimil Franek

Ředitel GRANTEX AGRO

Ondřej Horčička

Managing Partner, Grants

MÁM ZÁJEM O DOTACE

Vyplňte formulář a my se vám co nejdříve ozveme zpět. 

    *povinné pole

    Přejít nahoru