Zbavte se závislosti na vývojových partnerech

Aktuálně pro vás připravujeme žádosti ve výzvě Potenciál. Ta přináší podnikům příležitost posunout svůj výzkum a vývoj o významný krok vpřed.

Zuzana Koutná

11. 5. 2023
výzkum a vývoj a potenciál

Snižte své náklady s vývojem produktu na zlomek současné ceny

Už vás nebaví být závislými na vašich vývojových partnerech a posílat svůj produkt napříč Českou republikou, nebo dokonce do specializovaných center v Evropě? Přesunutím výzkumně-vývojových aktivit k sobě do podniku významně tyto aktivity zrychlíte a zlevníte, a tím dosáhnete na konkurenční výhodu, která se pro vaše další směřování či expanzi může stát naprosto zásadní.

Aktuálně můžete v rámci dotační výzvy Potenciál čerpat podporu 20-70 % na vaše investice do výzkumně-vývojového nebo prototypového centra, ale také například k vybudování zkušební laboratoře či komory, a to včetně technologií, strojů a dalšího vybavení.

Nejvyšší dotace na investice

Pokud se zaměříme na oblast výzkumu a vývoje, tak dotační výzva Potenciál nabízí aktuálně podnikům všech velikostí jednoznačně nejvyšší podporu na investice do výzkumu a vývoje vůbec. Důvodem je fakt, že podpora v Potenciálu se vypočítává z celkové výše vašich investičních nákladů, a nikoliv pouze z odpisů, jako je tomu u jiných výzev.

Favorit mezi velkými podniky

O podporu ve výzvě Potenciál se mohou ucházet také velké podniky (s limitem zaměstnanců do 3 tis.), jejichž dotační příležitosti jsou stále omezenější. Pro velké podniky je Potenciál nejzajímavější dotační výzvou z oblasti výzkumu a vývoje.

Podmínky podpory

Dotaci lze čerpat například na vybudování budovy nebo její části, místnosti, dále k pořízení technologií, strojů a jiného vybavení. Investice do budovy nesmí přitom překročit 40 % veškerých nákladů vašeho rozpočtu. Předměty vašich investic nesmí sloužit k výrobě produktů, ale pouze k výzkumu a vývoji. A ačkoliv se jedná pouze o investiční dotaci, tak součástí vašeho projektu musí být již detailně popsaný plán výzkumu a vývoje.

 

Dotace je určena podnikům s počtem zaměstnanců do 3 000 a její míra je stanovena dle velikosti podniku a dle regionální mapy podpory. Způsob financování je ex-post, tedy až po prokázání uhrazení investice.

Co pro vás dělá GRANTEX

Naši dotační specialisté vás provází dotační výzvou od začátku až dokonce. Naší prací je dotační proces maximálně urychlit, zbavit vás byrokracie a zajistit vám vyplácení podpory v co nejkratším možném čase.

Nicméně programem Potenciál naše spolupráce nekončí. Již během realizace vašeho projektu připravujeme žádosti do další výzvy, kterou je Aplikace, Trend nebo The Country for the Future. Jedná se o dotace na mzdy vašich zaměstnanců a jejich odvodů, na materiál nebo například režijní náklady, ale i spoustu dalších neinvestičních položek, které jsou přímou součástí vašeho výzkumu a vývoje.

 

A stejným způsobem vás podporujeme i v závěrečné fázi vašeho výzkumu a vývoje, kdy se chystáte na uvedení nového produktu na trh. Získáváme pro vás dotace na poradenské služby, technologie, patenty, marketingové průzkumy a další výdaje, které jsou nezbytnou součástí vašeho projektu.

Podívejte se na příběh úspěšného žadatele

Podívejte se na příběh podniku, který potřeboval urychlit přechod od prototypů k sériové výrobě. Úspěšnému žadateli jsme pomohli získat podporu výši 11 mil. Kč, a vytvořit tak zázemí, které bylo nezbytné k uskutečnění natolik zásadního projektu, který zajistil konkurenceschopnost produktu daleko za našimi hranicemi.

Rádi byste i Vy váš vývoj posunuli dál? V našem týmu najdete specialisty, kteří se specializují na projekty výzkumu a vývoje již řadu let. Rádi zajistíme financování i vašich projektů. Ozvěte se nám a pojďme se nezávazně pobavit o vašem projektu.

Chcete být i nadále v obraze? Sledujte nás.

Zuzana Koutná

Zuzka je v Grantexu na pozici senior obchodního manažera a své bohaté zkušenosti uplatňuje také v podpoře celého obchodního týmu. Hlavním zaměřením je pro ni podnikatelský sektor, její specializací jsou náročnější dotační programy z oblasti inovací, výzkumu a vývoje, digitalizace v duchu Průmyslu 4.0, cirkulární ekonomiky, úspory energií a vody v podnicích.
Divinova

Veronika Divinová

Veronika pro vás pravidelně připravuje newslettery s novinkami nejen ze světa dotací, ale také z oblasti daní, účetnictví, práva, pojištění nebo auditu. Píše a publikuje články a spravuje sociální sítě.

Neseme odpovědnost spolu s vámi

Za naše služby nám náleží odměna až po úspěšném získání vaší dotace. Realizujeme proto pouze takové projekty, které mají vysokou šanci na úspěch. Nemarníme zbytečně váš čas a neslibujeme vám nemožné. Naprostá otevřenost je klíčovým pilířem naší spolupráce.

MÁM ZÁJEM O DOTAČNÍ PORADENSTVÍ

Vyplňte formulář a my se vám co nejdříve ozveme zpět. 

    *povinné pole

    Přejít nahoru