Zrušení některých územních pracovišť FÚ

Finanční správa uzavřela k 1. červenci 2023 celkem 77 územních pracovišť napříč všemi kraji.

Vladimíra Přibylová

11. 7. 2023
Zruseni-nekterych-uzemnich-pracovist-FU-2

Finanční správa uzavřela k 1. červenci 2023 celkem 77 územních pracovišť napříč všemi kraji. Agendu těchto uzavřených územních pracovišť přebírají zpravidla nejbližší finanční úřady (resp. jejich územní pracoviště) v daném regionu. Poplatníci, jimž bylo tímto způsobem změněno územní pracoviště, by měli pro komunikaci se správcem daně využít nové telefonické kontakty i adresy datových schránek.

 

Aktuálně však datové schránky zrušených územních pracovišť finančních úřadů stále fungují a učiněná podání jsou platná. Jelikož není známo, zda a jak dlouho budou ještě původní datové schránky zrušených územních pracovišť v provozu, doporučujeme proto změnit si nastavení svého územního pracoviště, a to včetně kontaktních údajů a ID datové schránky pro elektronická podání. Případně je též možné zasílat korespondenci přímo na finanční úřad na úrovni kraje.

Pokud jste jakékoliv podání učinili elektronicky do datové schránky zrušeného územního pracoviště, nic se neděje, toto podání by mělo být dle vyjádření správců daně platné.

Máte k danému tématu jakýkoliv dotaz nebo chcete poptat naše služby? Neváhejte a napište nám.

Chcete být i nadále v obraze? Sledujte nás.

Vladimíra Přibylová

Vlaďka vede náš účetní tým. Svědomitě se stará o klienty a zároveň poskytuje podporu ostatním kolegům v týmu. Současně je také daňovou poradkyní a členkou výboru Komory certifikovaných účetních s dosaženým stupněm certifikace - účetní expert. V roce 2018 se stala Účetní roku.

MÁM ZÁJEM O DAŇOVÉ PORADENSTVÍ

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpět co nejdříve.

    *povinné pole

    Přejít nahoru