Oznamovací povinnost pro digitální platformy schválena

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR dne 30. 9. 2022 schválila Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
Divinova

Veronika Divinová

7. 10. 2022
oznamovací povin1

Znamená to, že se s účinností od 1. 1. 2023 zavádí nový druh oznamovací povinnosti provozovatelů digitálních platforem o oznamovaných činnostech – jde o implementaci evropské směrnice DAC 7. O této změně jsme vás již informovali v našem předchozím článku, který si můžete přečíst níže.

Digitalizace ekonomiky v posledních letech rychle roste a orgány daňové správy států EU nemají dostatečné informace k tomu, aby mohly správně vyměřit daň v souvislosti s příjmy dosaženými z obchodních činností prováděných prostřednictvím digitálních platforem. K tomu slouží novela zákona DAC 7.

Finanční správa, v návaznosti na přijetí zákona, zřídila též novou e-mailovou adresu pro zasílání dotazů v souvislosti s lepším porozuměním novým povinnostem a připravuje bližší informace pro provozovatele platforem.

Potřebujete pomoci s daněmi? Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.

Chcete být i nadále v obraze? Sledujte nás.

Divinova

Veronika Divinová

Veronika pro vás pravidelně připravuje newslettery s novinkami nejen ze světa dotací, ale také z oblasti daní, účetnictví, práva, pojištění nebo auditu. Píše a publikuje články a spravuje sociální sítě.

Související články

Nová pravidla pro trh s kryptoaktivy

Rada EU v květnu přijala nová Nařízení o trzích s kryptoaktivy, tzv. Markets in Crypto-Assets...

MÁM ZÁJEM O poradenství v oblasti daní

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpět co nejdříve.

    *povinné pole
    Scroll to Top