DIGITALIZACE

Pro udržení konkurenceschopnosti jsou dnes již investice do digitalizace, automatizace nebo robotizace nutností. 

podporované aktivity

Digitalizace

Odložte papíry a složité tabulky. Digitalizujte svá data a sledujte je v reálném čase se systémem, díky kterému bude řízení vašeho podniku efektivnější a přesnější.

Automatizace

Představte si, že proces, na kterém váš tým pracuje celé hodiny, netrvá jinému podniku více než pár minut. Neztrácejte čas a automatizujte i vy.

Robotizace

Budujete moderní podnik? Vyměňte zastaralé zařízení za chytré stroje a technologie, na jejichž nákup můžete navíc aktuálně získat zajímavou dotaci.

na co lze čerpat dotaci

Podporována je celá řada projektů

ICT, IT systémy, vnitropodnikové sítě

PC, tablety, telefony, aktivní prvky sítě LAN, servery, switche, huby, firewally, firemní datová uložiště NAS, pasivní prvky sítě LAN, DNS, proxy, servery a poštovní/tiskový servery.

Specializovaná koncová zařízení

Polohovací zařízení, 3D systémy a monitory, brýle pro VR, 2D tiskárny, plottery, terminály a systémy sloužící pro evidenci přístupu zákazníků.

Logistické systémy

Robotické log. manipulátory, robotické ruce, technologie na čárové kódy/QR/RFID, úklidoví roboti, nevýrobní autonomní přepravníky, závory a brány.

HW PRO mobilní distanční přístup do firemní sítě

4G/5G modemy, switche a routery, headsety, HW šifrovací klíče, HW zajišťující videokonference, HW pro zajištění vnitřní konektivity.

Monitorovací systémy

Přístupové čipy, senzory a jejich čtečky, prvky sítě IoT, webkamery a další systémy pro „video surveillance“, monitory a drony.

Software

BIM, CAE, CDE, GIS, MIS, APS, DMS, WMS, ERP systémy, virtualizační platfomy, softwary pro řízení životního cyklu, služby využívající Blockchain, webové stránky přímo propojené s ERP a jiné.

Síťová infrastruktura vysokorychlostního internetu

Stavební a inženýrské práce, nákup existující fyzické sítě, kabelové trasy, kabelovody, spojky, skříně rozvaděčů, aktivní prvky sítě NGA a jiné.

Provozní náklady

Mzdy zaměstnanců vč. povinných odvodů, režijní náklady – materiál, odpisy, pronájem prostor a jiné.

spolupráce bez rizika

Nemarníme zbytečně váš čas a neslibujeme nemožné. Naprostá otevřenost je klíčovým pilířem naší spolupráce, a proto také poctivě analyzujeme šance každého projektu. Pokud tedy bude vaše žádost o podporu zamítnuta z důvodu formálních či věcných vad, za naše služby nic nezaplatíte.

Kritická místa

Dotačním procesem vás provází odborníci, kteří se úzce specializují na oblast digitalizace. Vybrali jsme tři kritické oblasti, kterým byste měli při plánování vašeho projektu věnovat maximální pozornost. 

1

Časová náročnost

Dotační projekty zaměřené na digitalizaci firem patří z hlediska přípravy mezi ty nejnáročnější. Klíčovým bodem přípravy žádosti je zajištění indikativních cenových nabídek na většinu položek rozpočtu. Aby však potenciální dodavatelé mohli klientům předložit kvalitní nabídku, potřebují zpracovat detailní analýzu jejich procesů. Ta často zabere několik týdnů, někdy i měsíců.

2

Stanovení správné výše rozpočtu

Jakmile jednou požádáte o dotaci, není již možné zpětně navyšovat celkovou částku, o kterou žádáte. Pokud tedy připravujete projekt na poslední chvíli a až po podání žádosti specifikujete detailněji váš rozpočet, nikdy již do dotace nezahrnete případné navýšení rozpočtu.

3

Příprava implementační fáze projektu

V ideálním případě by žadatel o dotaci měl mít již při podání žádosti zpracovaný detailní plán své digitální transformace. V případě podcenění prvních 2 bodů vznikají žadateli potenciální vícenáklady s realizací projektu. Podcenění implementační fáze projektu může ovšem způsobit firmám významné finanční ztráty. Může se jednat například o nabourání řetězce dodavatelsko–odběratelských vztahů nebo dočasné zpomalení výroby. Je proto velmi důležité, aby firma byla na implementaci projektu připravená a disponovala dostatečným týmem interních a externích specialistů, kteří se na implementaci budou podílet.

KDO NEJČASTĚJI ČERPÁ DOTACE V OBLASTI DIGITALIZACE? 

 

Dotaci na digitalizaci mohou čerpat malé a střední podniky, a to především technologické a průmyslové podniky, logistická centra, výrobci potravin, zdravotnická zařízení nebo například zástupci veřejného sektoru.

PROČ GRANTEX

výdaje: 130 mil. Kč

dotace: 65 %

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

výdaje: 130 mil. Kč

dotace: 65 %

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

výdaje: 130 mil. Kč

dotace: 65 %

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

výdaje: 130 mil. Kč

dotace: 65 %

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

realizováno

úspěšných projektů
0 +

miliard Kč

v podpořených projektech
0 +

přidejte se

spokojených klientů
0 +

měsíčně

vypitých šálků kávy
0 +

jsme partnery aliance pro telemedicínu, digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb

GRANTEX ADVISORY GROUP je aktivním partnerem Aliance pro telemedicínu, digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb. V rámci partnerství vzděláváme a informujeme členy o nejnovějších aktualitách ze světa dotačních příležitostí v oblasti digitalizace.

vybraní specialisté na digitalizaci

David Fedorjak

David má na starosti soukromý sektor a zaměřuje se tak na komplexní poradenství pro podnikatele firem všech velikostí. Mimo jiné identifikuje vhodné dotační tituly, především týkající se výzkumu a vývoje, digitalizace a úsporných opatření.

Matěj Podhájský

Matěj je u nás na pozici Senior Project Manager. Aktuálně se soustředí na procesy digitalizace a automatizace v rámci současných trendů průmyslu 4.0. Stojí za úspěšnými projekty, které přináší revoluci v průmyslové výrobě. Má na starosti koordinaci projektových týmů pro tvorbu dotačních projektů i komplexní dotační poradenství.

MÁM ZÁJEM O DOTACE

Pomůžeme vám získat finance na rozvoj vašich projektů. Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpět co nejdříve.

    *povinné pole

    Přejít nahoru